Pomôžme nadporučíkovi v. v. Aurelovi Kopeckému

Ak Vám niekedy s postupom veku hlási problémy naše telo, inokedy to môže byť aj duša. No býva to aj aj…

Pán Ing. Aurel Kopecký, nadporučík v. v., študoval na Vysokej vojenskej technickej škole v Liptovskom Mikuláši  (dnes Akadémia ozbrojených síl). V prvých troch ročníkoch sa špecializoval na mikroelektroniku a laserovú techniku, v štvrtom a piatom na rádiolokáciu. Vojenskú službu začal ako náčelník rádiostanice stanice v Zohore na Záhorí. Následne ho prevelili do Štúrova, kde tiež slúžil ako náčelník RL stanice P- 18 a zároveň bol veliteľ čaty. Z tejto pozície odišiel do invalidného dôchodku. Čo sa stalo?

Rozlúčiť s armádou som sa musel kvôli psychickej chorobe, ktorou som začal trpieť najmä po tom, ako som sa nevedel vyrovnať so smrťou svojho otca napísal v liste Vojenskej podpornej nadácii. Uviedol, že je 14 rokov ženatý a s manželkou majú 13 ročného syna. Ostatných desať rokov sa pomáhal starať o svoju už nebohú svokru a šesť rokov a svoju mamu, ktorá trpela Alzheimerovou chorobou.

Toto všetko ma tak zaťažilo, že sa výrazne zhoršuje aj môj fyzický stav…“ napísal nám a vysvetlil: „Mám problémy so srdcom, štítnou žľazou a prostatou a už dva roky nemám na nič energiu. Len doma ležím a všetko rieši moja manželka. Tá pritom kvôli môjmu zdravotnému stavu nemôže ísť pracovať…“

Vojenský úrad sociálneho zabezpečenia vypláca pánovi Kopeckému, ktorý žije s rodinou v Štúrove, invalidný dôchodok 622,90 €. Eur. Ako uviedol, žije z neho aj so svojou manželkou a synom. Respektíve – snažia sa prežiť.

Ak mi viete pomôcť prosím pomôžte. Pomôžte našej rodine…“,

obrátil sa s týmito slovami vo svojej ťažkej zdravotnej aj finančnej situácii prostredníctvom Vojenskej podpornej nadácie na vojakov a zamestnancov rezortu obrany a Ozbrojených síl SR. Na tých, vďaka ústretovosti a pochopeniu ktorých by mohol zabezpečiť pekné prázdniny pre svojho syna a aspoň trochu by sa „postavil na nohy“.

Vážené vojačky, vážení vojaci, vážené kolegyne, vážení kolegovia, prosíme, pomôžme nadporučíkovi v. v. Aurelovi Kopeckému a jeho rodine v ich neľahkých chvíľach…

Číslo účtu je SK 95 7500 0000 0040 2641 6926           .

Za všetky Vaše príspevky vopred veľmi pekne ďakujeme. O priebehu zbierky Vás budeme informovať.

Ing. Milan Gajdoš, podplukovník – správca Vojenskej podpornej nadácie

v.z. por. Mgr. Lucia Martonová – vedúci starší dôstojník špecialista Ústredie EPS v OS a OZ SR