Pomôžme rotnému Dušanovi Labašovi

Rotný Dušan Labaš, zodpovedný profesionálny vojak, vzorný otec a výborný športovec je od 24. mája 2022 odkázaný na pomoc lekárov a blízkych. Na to, aby sa opäť postavil na svoje nohy, potrebuje pomoc aj nás ostatných.

V uvedený deň náš kolega a kamarát Dušan, ktorý slúži v uniforme už viac ako 20 rokov, počas športovej aktivity na preventívnej rehabilitácii nešťastne spadol z bicykla a utrpel vážne zranenia. Iba vďaka jeho kamarátovi, ktorý športoval spolu s ním a okamžitému privolaniu zdravotníckej pomoci bol Dušan s mnohopočetnými zraneniami transportovaný do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici a neskôr do Univerzitnej nemocnice v Martine. Tu Dušana liečili  zo zranení hlavy, prepichnutých pľúc, poškodených stavcov, polámaných rebier, ale najmä z vážneho poranenia miechy, ktoré zapríčinilo necitlivosť v dolnej časti tela. Po dvoch mesiacoch hospitalizácie sa podarilo vyliečiť väčšinu zo zranení, ale bohužiaľ dolná časť tela zostala naďalej necitlivá. 

Dušan ako aj personál Národného rehabilitačného centra Kováčová spolu od jeho začiatku liečby po prevoze dňa 21. júla 2022 robia všetko preto, aby sa mohol znovu postaviť na svoje nohy a bol schopný ovládať aj dolnú časť tela. Dušanova  manželka Andrejka a ich dvaja malí synovia ako aj najbližší kamaráti a kolegovia sa teraz pre Dušana snažia zabezpečiť predĺženie pobytu v rehabilitačnom centre, aby jeho liečba napredovala. Náklady na jeho liečenie sú však po ukončení krytia zo zdravotného poistenia veľmi vysoké. Predĺženie liečenia o jeden mesiac a tým poskytnutie možnosti Dušanovi popracovať na schopnosti postaviť sa na vlastné nohy a byť sebestačný, stojí cca 4000 eur. Aj všetci Dušanovi kamaráti a spoluhráči z jeho obľúbeného hokejbalu mu chcú pomôcť a veria, že si s nimi ešte v budúcnosti zahrá tak ním milovaný šport. A preto sa jeho manželka a kolegovia z Poddôstojníckej  akadémie obrátili s prosbou o spoluprácu na Vojenskú podpornú nadáciu, aby sprostredkovala prípadnú pomoc od ďalších príslušníkov vojenskej komunity.      

Dušan chce, má snahu a zodpovedne pristupuje k liečbe s ktorou mu pomáha špičkový personál Národného rehabilitačného centra Kováčová, kde túži pokračovať vo svojej rehabilitácii a cvičení. Manželka Andrejka ako aj všetci, ktorí Dušana poznajú veria, že je veľká šanca, aby bol sebestačný a v budúcnosti schopný postaviť sa na vlastné nohy a byť pre svoju rodinu oporou. Všetci však tiež vedia, že Dušana čaká ešte veľmi veľa fyzioterapeutických cvičení a rehabilitácií, aby sa to podarilo. Ak im chceme byť nápomocní, môžeme prispieť na špeciálny účet, z ktorého celý výťažok bude určený na jeho liečenie.

Číslo účtu je SK14 7500 0000 0040 2363 4290

Za všetky Vaše príspevky vopred veľmi pekne ďakujeme a o priebehu zbierky Vás budeme priebežne informovať.

    Ing. Milan Gajdoš, pplk. v. z.                   štábny nadrotmajster Mgr. Michal Zelenák
správca Vojenskej podpornej nadácie                 veliteľ Poddôstojníckej akadémie