Pomôžme, prosím, rotnému v. z. Radoslavovi Roganskému a jeho rodine

Rotný Radoslav Roganský (45) slúžil v ozbrojených službách od roku 2003 – a mal vôľu, energiu aj schopnosti slúžiť naďalej. Otca dnes už 17-ročného syna a 15-ročnej dcéry však zaskočilo to, čo by nechcel zažiť nikto z nás. „Manžel bol dva roky práceneschopný vinou vážneho onkologického ochorenia. Dnes už je preto mimo vojenskej služby,“ povedala nám jeho manželka Katarína Roganská, ktorá mala v tom istom tiež onkologický nález. Jej nádor bol našťastie nezhubný.

Keď rotný Radoslav Roganský ochorel, veľmi milo ho prekvapili kolegovia z vtedajšej Protilietadlovej raketovej základne Nitra, ktorí ho prišli navštíviť a priniesli mu aj výnos z finančnej zbierky spomedzi vojakov útvaru. Dostalo sa im za to pozornosti  aj na vlaňajšom Vojenskom čine roka. V tom čase pani Roganskej Vojenská podporná nadácie navrhla, že aj ona sa pokúsi zorganizovať zbierku pre ich rodinu: „Vtedy sme mali ešte niečo našetrené a verili sme, že to zvládneme aj sami. Lenže manžel je na pokračujúcej chemoterapii a náklady súvisiace s liečením, ktoré neprepláca poisťovňa či štát, sú obrovské. Už skrátka niet z čoho…“

Pani Roganská sa preto prostredníctvom Vojenskej podpornej nadácie obracia na vojakov ozbrojených síl a príslušníkov rezortu obrany o pomoc pri riešení ich ťažkej situácie.

Prejavme spolupatričnosť láskavým venovaním finančných prostriedkov na číslo účtu:

SK95 7500 0000 0040 2641 6926

V mene rodiny Roganských Vám úprimne ďakujeme, o výsledku zbierky Vás budeme informovať.

Ing. Milan Gajdoš, pplk. v. z                                    plk. Ing. Pavel Kožlej
správca Vojenskej podpornej nadácie                      veliteľ 11. brigády Vzdušných síl OS SR Nitra