Pomôžme rodine rotného Palovčíka + aktuálne informácie

Aktuálny stav účtu určeného v prospech pomoci rodine rtn. Palovčíka je k 21.01.2020 vo výške 1200,- eur. Srdečne vám ďakujeme…

„…čestný, statočný a disciplinovaný… – toto nie sú len slová z vojenskej prísahy. Presne takýto Stano naozaj bol a svojim blízkym, známym či kolegom rozdával navyše aj lásku i priateľstvo“ – povedal 4. decembra na vojenskom pohrebe rotného Stanislava Palovčíka v Martine jeho veliteľ z 11. mechanizovaného práporu podplukovník Rudolf Ďurník. Skvelý vojak, ktorý by 1. januára 2020 oslávil 21. výročie vo vojenskej uniforme, zomrel nečakane 27. novembra 2019 vo veku 42 rokov. Slovo nečakane je na mieste, pretože Stano bol nielen výborný profesionálny vojak, ale aj manžel, otec, kamarát a vedel si užiť s rodinou či kamarátmi vysokohorskú turistiku, bicyklovanie, snowbordovanie, ale aj vychutnať si pivné špeciály a dobré jedlo k nim. Skrátka, tešil sa zo života. Najviac však zo života so svojou rodinou, s manželkou Evkou, ktorej povedal trikrát áno v novembri 2008 a so synom Miškom, ktorý znásobil ich šťastie v decembri 2009.    

            „A hoci sme prežili okrem slnečných dní aj veľa búrok, tiež mnoho odlúčení keď si bol na misiách, vždy sme to ustáli a ostali stáť spolu bok po boku, ako sme si to sľúbili. Dal si mi toho veľa, veľa zážitkov, nových priateľov, spoločných chvíľ, množstvo spomienok… Dal si mi lásku, lásku dávajúcu, ale i berúcu, lásku nekonečnú…“  to sú úprimné slová Stanovej manželky  Evky. Áno, bola pre neho naozaj spoľahlivým zázemím, pretože tých misií a odlúčení bolo naozaj veľa. Dva razy Kosovo, dvakrát Irak, dve vyslania do Afganistanu a dve vyslania do Lotyšska. „Po Stanislavovi zostáva hlboká profesionálna stopa. Je  vzorom pre všetkých mladších kolegov, a to najmä v dokonalom prepojení plnenia pracovných povinností vojaka s vlastnosťami priateľa,“ povedal na smútočnom obrade hlavný poddôstojník Ozbrojených síl SR štábny nadrotmajster Marcel Kaniak. „Bol to jeden z najlepších vojakov, s ktorými sme spoločne hltali prach v Iraku, skromný, pracovitý, priateľský. Škoda zmareného života…“ dodal s uznaním a so smútkom v Martine po pohrebe náčelník generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko, Stanov veliteľ z operácie Iracká sloboda.

            Vážení kolegovia, vojaci ozbrojených síl či zamestnanci rezortu obrany, ak v smútočných kondolenciách za rotným Stanislavom Palovčíkom zaznievali najmä charakteristiky ako profesionalita, láska a priateľstvo, my môžeme voči jeho blízkym vyjadriť svoju spolupatričnosť.

Číslo účtu, z ktorého výťažok bode určený na podporu rodiny po zosnulom rotnom Stanislavovi Palovčíkovi, je  SK09 7500 0000 0040 2667 1062

O výsledku zbierky Vás budeme informovať.

pplk. Ing. Rudolf ĎURNÍK – veliteľ 11.mpr Martin              pplk. v. z. Ing. Milan GAJDOŠ – správca VPN