Tradičná jesenná grilovačka v Holandsku

Každú jeseň sa tradične v priestoroch športového komplexu  JFC Brunssum, Holandsko, koná barbeque organizované slovenskou delegáciou v Brunssume za účasti príslušníkov slovenskej a českej delegácie a ich rodinných príslušníkov nielen z Brunssumu, ale aj z Uedemu, Geilenkirchenu a z NPC Glons. Toto spoločné Slovensko – české BBQ sa konalo už po niekoľkýkrát a organizuje sa dvakrát ročne. Cieľom tejto aktivity je posedieť si pri dobrom jedle a nápojoch a spoločne stráviť príjemné popoludnie.

Priateľská rivalita medzi národmi sa však ukázala pri futbalovom zápase kde Slováci opäť dominovali. Mužstvo v zložení Brig. Generál Svoboda, pplk. Jantoš, pplk. Perička, mjr. Kelemen, mjr. Adamuško, mjr. Kostrej, nrtm. Golský a nrtm. Makara a ich potomkovia, vyhralo nad mužstvom z českej delegácie vysoko 6:2 a ukázalo, že na Slovensku vieme hrať futbal. Pre deti bolo pripravených niekoľko súťažných disciplín a zábavných atrakcií, od skákacieho hradu, cez lukostreľbu, prenášanie vecí až po loptové hry. Počasie tento rok nesklamalo a vydržalo pekne až do neskorých večerných hodín.

Táto akcia mohla byť uskutočnená aj vďaka podpore Vojenskej podpornej nadácie. Celkovo sa BBQ zúčastnilo okolo 90 osôb z oboch krajín. Všetci sa zhodli na tom, že to bola vydarená akcia a už teraz sa tešíme na ďalšiu, ktorá bude na jar budúceho roku.

4639 4640 4641 4642 4643 4644