Mikuláš navštívil Dukelské kasárne

V pondelok podvečer po druhej adventnej nedeli sa na pôde Dukelských kasární v stretli rodiny príslušníkov práporu so svojimi detičkami, aby spolu strávili čas trochu netradične a privítali spolu Mikuláša.

V úvode stretnutia bol na levickom prápore pre návštevníkov pripravený bohatý program, kde mohli deti i rodičia prejaviť svoje kreatívne myslenie a vyskúšať tvorivé zručnosti pri výrobe vianočných venčekov, pri voľnej tvorbe vianočných ozdôb, pri vystrihovaní pripravených vianočných ozdôb, pri výrobe reťaze na vianočný stromček a pre najmenších nechýbali vianočné omaľovánky. Po celý čas rodiny sprevádzal programom moderátor akcie rotný Martin Kabát, ktorý aktívne povzbudzoval deti počas kreatívnej tvorby. Kto chcel mohol vyrobiť ozdoby a zavesiť ich na práporný vianočný stromček alebo si ich vziať so sebou domov, no v neposlednej rade sa vyrobené darčeky okrem básničiek a piesní ušli aj Mikulášovi a anjelovi, ktorí snahu detí patrične sladko odmenili.

Tento rok Mikuláš porozdával tridsaťsedem balíčkov plných sladkostí. Akciu sa nám podarilo finančne podporiť aj vďaka vojenskej podpornej nadácii.

58689_obr 58690_obr3 58691_obr1

Originál článku nájdete na: http://www.13mpr.mil.sk/58689/?pg=1