Hrombaba v masíve Bradla

Lavička cti na výhliadke Hrombaba v masíve Bradla nad Brezovou pod Bradlom

Lavička cti symbolicky pripomína zásluhy slovenských dobrovoľníkov v národno-oslobodzovacích bojoch v 19. storočí, hrdinstvo účastníkov protifašistického odboja na východnom či západnom fronte a v Slovenskom národnom povstaní, ako aj profesionalitu novodobých vojnových veteránov z ich pôsobenia v zahraničných operáciách medzinárodného krízového manažmentu v uniformách Ozbrojených síl Slovenskej republiky

Pri inštalácii nadácia spolupracovala s oddelením starostlivosti o vojnových veteránov a vojenských dôchodcov Ministerstva obrany SR.

Lavička je symbolicky vytvorená v tvare časti skeletu lietadla CAPRONI CA.33, v ktorom absolvoval svoj posledný let do vlasti generál Milan Rastislav Štefánik. Je teda aj posolstvom, slobody, demokracie a vlastenectva.

Uvedená lavička bola inštalovaná v rámci trojdňového pochodu príslušníkov rezortu obrany Duchovne po stopách hrdinov, ktorý organizovalo Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách SR a Ozbrojených zboroch SR. Na jej inštalácii sa zúčastnil aj veliteľ pozemných síl OS SR generálmajor Ivan Pach. Jej súčasťou je neďaleko Mohyly M. R. Štefánika tiež vrcholová kniha, do ktorej možno napísať aj odkaz vojnovým veteránom. Zo svojho grantového programu zriadenie symbolickej lavičky finančne podporilo aj Ministerstvo obrany SR.

Kde lavičku nájdete

GPS súradnice 48.6797892N, 17.5715522E

Galéria