Kniha rozprávok od nadácie, generálneho štábu a ministerstva obrany ako poďakovanie do rodín mierotvorcov

Generálny štáb OS SR zaslal pred Vianocami vyše 440 rodinám vojakov, ktorí aktuálne slúžia v operáciách medzinárodného krízového manažmentu, knihu rozprávok Princ a krása zeme, ktorá symbolicky pozostáva z rozprávok z  vyše tridsiatky z krajín, kde v operáciách na podporu mieru od roku 1993 pôsobili či pôsobia slovenskí vojaci. Súčasťou pozornosti bolo aj CD s rozprávkami a list s poďakovaním za podporu príslušníkov OS SR pôsobiacich v misiách a operáciách podpísaný náčelníkom Generálneho štábu OS SR generálom Danielom Zmekom a správcom Vojenskej podpornej nadácie pplk. v. z. Milanom Gajdošom. Knihu v slovenskom a anglickom jazyku vydala Vojenská podporná nadácie a na jej vydanie zo svojho dotačného systému prispelo Ministerstvo obrany SR. Kniha Princ a krása zeme, ktorú bohato ilustroval renomovaný výtvarník Martin Kellenberger, bola zaslaná rodinám mierotvorcov ako pozornosť a výraz uznania už druhé Vianoce po sebe. Obsahuje aj faktografickú prílohu o nasadeniach slovenských vojakov v misiách a operáciách od roku 1993, jej vydanie je neziskový projekt a možno ju získať aj tu: https://www.pantarhei.sk/280203-princ-a-krasa-zeme-a-prince-and-the-beauty-of-the-earth-milan-gajdos-pavol-vitko?gclid=CjwKCAiAiKuOBhBQEiwAId_sKyo9Ht8-TemAP4r1wusZJ0evroDAGZgJyRBXytTUKCwF-6DBrlXf0hoCiFkQAvD_BwE

O tom, že aj takýto spôsob pozornosti dokáže rodiny vojakov potešiť, ilustrujú dva z ohlasov, ktoré Vojenská podporná nadácia a Generálny štáb dostali. Ten prvý je z februára a druhý z decembra 2021.

Dobrý deň,

trocha neskôr, no predsa, som sa dostal k tomu, aby som sa Vám veľmi pekne poďakoval za nádhernú rozprávkovú knihu, ktorú ste v decembri zaslali mojej rodine (manželke a trom dcéram). Napriek tomu, že sme vianočné sviatky strávili oddelene (pôsobim v misii NMI od novembra), tak manželka bola po dlhej dobe šťastná, že niekto na ňu myslel.  Bolo to od Vás pekné gesto. Po dlhej dobe som bol hrdý na to, že niečo takéto ozaj funguje.

 Ďakujem a prajem všetko dobré z Iraku.

rotný Tomáš Ragulský NATO Mission Iraq

Vážený pán náčelník Generálneho štábu, vážený pán správca Vojenskej podpornej nadácie,

srdečne Vám ďakujeme za milý pozdrav a vianočný darček od Vás. Veľmi nás potešil. Nosíme si v srdci nášho syna a všetkých vojakov, aj keď sú tak ďaleko v tento vianočný čas. Prajeme Vám pokojné, šťastné prežitie Vianoc. V novom roku veľa zdravia, sily, odvahy a pokojných dní.

S úctou a vďakou rod. Hajdíková

(pozn.: poručík Marek Hajdík slúži v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku)