Strelecká súťaž veliteľa čestnej stáže s našou podporou

Dňa 21. septembra sa v priestoroch vojenského výcvikového priestoru Turecký Vrch uskutočnila Strelecká súťaž veliteľa čestnej stráže. Účastníkov streleckej súťaže privítal veliteľ ČS PSR plukovník Andrej TVRDOŇ.


Zúčastnilo sa 15 trojčlenných družstiev. Súťažilo sa v zmiešaných družstvách a svoje strelecké zručnosti si účastníci mohli preveriť v disciplínach streľba z pištole Pi vz. 82, z pušky Sa vz. 58 a z pušky SaPu vz. 52/57.


Program bol obohatený o ukážku zbraní spoločnosti Erik JV s.r.o. a Armea s.r.o. a historických zbraní od umeleckého kováča Tomáša Achsa. Ženijný pluk Sereď predstavil niektoré vybrané druhy techniky. Firma Pierre baguette s.r.o. zabezpečila pohostenie. Po úspešnom skončení súťaže si strieľajúci pochutnali na vojenskom guľáši, ktorý zabezpečili príslušníci ČS PSR.


Slávnostné vyhlásenie výsledkov streleckej súťaže vyhlásil veliteľ ČS PSR plukovník Andrej TVRDOŇ. Vyhodnotení boli najlepší strelec súťaže, najlepšie družstva a najlepší strelci zo zbrane Pi vz. 82, z pušky Sa vz. 58 a z pušky SaPu vz. 52/57.


Za bezchybnú prípravu a priebeh súťaže ďakujeme príslušníkom ČS PSR. https://www.mil.sk/106415/?pg=1