Poďakovanie od riaditeľky Spojenej školy v Dubnici nad Váhom za darovanie tabletov pre znevýhodnené deti

Dňa 26. októbra 2023 boli príslušníci Vojenskej polície odovzdať sedem tabletov pre znevýhodnené deti Spojenej školy v Dubnici nad Váhom. Zakúpenie tabletov bolo možné aj vďaka zbierke, ktorú Vojenská podporná nadácia vyhlásila v komunite vojakov v spolupráci s Vojenskou políciou. Viac o tejto zbierke si môžete prečítať na našej web stránke v kategórii „zbierky“.

Od pani riaditeľky školy p. Mgr. Miriam Martinákovej sme obdržali poďakovanie, za ktoré veľmi pekne ďakujeme, prečítajte si a potešte sa s nami.

Vážení páni,

chcela by som v mene všetkých kolegov a našich detí vyjadriť veľkú vďaku za Vašu návštevu a zbierku Vojenskej podpornej nadácie, ktorá zabezpečila tablety pre naše deti. V našej škole vychovávame a vzdelávame deti s mentálnym znevýhodnením rôzneho stupňa a deti s poruchami autistického spektra. Dokonca naši dvaja žiaci pochádzajú z „vojenskej“ rodiny. Pán Petrov s kolegom včera navštívili našu školu a odovzdali deťom osobne tablety. Pribalili k nim aj malé darčeky, z ktorých sa deti veľmi tešili. Pre naše decká to bol mimoriadny zážitok. Každá takáto návšteva je pre ne veľkým zážitkom. Bolo veľmi zaujímavé sledovať napríklad chlapcov, ktorí majú problém so správaním a nepochádzajú práve z ideálneho rodinného prostredia, ako sa nemôžu dočkať toho, aby sa mohli vojakov dotknúť, stáť vedľa nich a odfotiť sa s nimi. A zaujímavých reakcií bolo veru mnoho. Dnes sa zas decká chválili, že píšu perom s logom vojenskej polície. Už minulý školský rok boli u nás vojenskí policajti z Trenčína a svoju návštevu spojili s ukážkami svojej práce. Ich návšteva mala mimoriadne pozitívny vplyv na deti. Už vtedy sme začali uvažovať o systematickej a dlhodobej spolupráci s vojenskou políciou. Nešlo by o žiadne hmotné veci. Stačilo by sa 4krát v roku stretnúť s vojakmi (napr. posedenie pred Vianocami, spoločné účelové cvičenie v prírode, interaktívna prednáška a pod.). Veľkým plusom by bolo, keby naše deti mali za „kamarátov“ konkrétnych vojakov, na ktorých by si zvykli. Takéto „kamarátstvo“ alebo patronát by malo veľký zmysel pre obe strany. Robiť veci, ktoré nestoja na peniazoch ale na obyčajnom ľudskom kontakte, totiž má zmysel. Vojaci sú obrovským vzorom hlavne pre decká, v ktorých rodine často absentuje mužský vzor a autorita.

Každý jeden kontakt s príslušníkmi vojenskej polície bol pre nás veľmi pozitívnym a prínosným zážitkom, ktorý charakterizovala nesmierna ľudskosť všetkých zainteresovaných – či už návšteva s prednáškou, či odovzdanie tabletov, či komunikácia s pánom Gajdošom a pod..  Veľká vďaka za Váš záujem, za zbierku, za tablety, za ochotu…..

Vážime si, že môžeme byť súčasťou vecí, ktoré majú zmysel. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu, v ktorú pevne veríme. Posielame pár fotiek z príjemného včerajšieho stretnutia, s ktorým sme sa pochválili našim sledovateľom aj na našom FB. 

S pozdravom a veľkou vďakou
Mgr. Miriam Martináková
riaditeľka školy
Spojená škola
Školská 386/1
01841 Dubnica nad Váhom