Mikuláš navštívil 13. mechanizovaný prápor

Tradičnou a veľmi úspešnou akciou, ktorá patrí do života levického práporu, je stretnutie detí s Mikulášom. Dňa 6. decembra priniesol Mikuláš v sprievode svojich pomocníkov anjela a čerta tú pravú predvianočnú atmosféru a potešil viac ako 70 detí profesionálnych vojakov a zamestnancov útvaru.

V úvode tejto akcie všetkých srdečne privítal veliteľ útvaru podplukovník Miroslav OSIF  a zaželal všetkým zúčastneným príjemne strávené popoludnie. Deti svojou fantáziou a šikovnými rukami vyrábali vianočné ozdoby, ktorými neskôr ozdobili náš vianočný stromček. Na svoje si prišli aj tí najmenší, pre ktorých boli pripravené omaľovánky s vianočnou tematikou. Deti sa tento rok na nášho Mikuláša tiež svedomito pripravili a obdarovali ho svojimi básničkami. Príjemné popoludnie zorganizovali npor. Lenka TRNOVCOVÁ a des. Júlia PETRIŠÁKOVÁ v spolupráci s kaplánom 13. mechanizovaného práporu por. Ján LEHOCKÝM.

Tak ako každý rok aj v tomto roku sa príslušníci útvaru rozhodli podeliť sa s predvianočnou atmosférou a darčekmi s tými, ktorí to najviac potrebujú. Mikulášsku „vojenskú“ nádielku bol osobne odovzdať veliteľ útvaru spolu s Mikulášom a jeho  pomocníkmi v poobedných hodinách do Detského domova v Leviciach. V detskom domove, ktorý vedie pani riaditeľka Mgr. Zuzana Králiková, je umiestnených 27 detí. Vojaci dostali na oplátku množstvo srdečných objatí a vypočuli si množstvo krásnych básničiek a pesničiek. Štedrosť tohto večera mohla vyniknúť len vďaka finančnej pomoci profesionálnych vojakov levického útvaru a z príspevku Vojenskej podpornej nadácie.

Všetkým zúčastneným, ako aj podpornej nadácií patrí veľké „Ďakujeme“. https://www.mil.sk/107586/?pg=1