Memoriál Miroslava Frkáňa aj so spoluúčasťou Vojenskej podpornej nadácie

Mamka, otec, dcéra, ktorá sa narodila až po jeho tragickej smrti, vtedajšia družka, sestra – a kopa kamarátov na čele s priateľom Zdenkom, ktorý je už 14. rokov ťahúňom organizácie Memoriálu Miroslava Frkáňa, sa stretli v sobotu 9. júna na hokejbalovom štadióne Kométa Vrútky.

Kamarát, dobrý človek, hokejbalový brankár a vojak čatár Miroslav Frkáň zahynul spolu s čatárom Vladimírom Simonidesom a rotným Petrom Dingom 8. júna 2004 pri plnení svojich povinností v operácii Iracká sloboda. Tradíciu memoriálu založili a udržiavajú predovšetkým Miroslavovi priatelia na čele Zdenkom Veselovským, dnes príslušníkom Zväzu väzenskej a justičnej stráže, s ktorými sa v Martine venoval práve hokejbalu. Miroslavova niekdajšia martinská hokejbalová partia z MF Oceánia už súťažne mestskú ligu nehráva, sú rozídení aj ďaleko mimo Turiec, ale raz do roka nastúpia s menom Miroslava Frkáňa na drese svojho bývalého tímu Nie sú tiež najmladší, v rámci šesťčlenného sobotňajšieho turnaja napriek úžasnému nasadeniu aj preto neboli prví, ale o to na prvom mieste vôbec nešlo. Ide o to nezabudnúť na príbuzného a na kamaráta, ktorý položil život ako vojak a všetkým blízkym a priateľom stále veľmi chýba.

K hlavným organizátorom podujatia patrí a jeho dušou je Miroslavov otec Bohuš Frkáň. Práve na jeho žiadosť Vojenská podporná nadácia už druhý rok pomohla pri materiálnom zabezpečení tejto dôstojnej spomienkovo-športovej udalosti.

Autor:Pavol Vitko