Medzinárodný deň detí 13. mpr s podporou Vojenskej podpornej nadácie

13. mechanizovaný prápor otvoril svoje brány pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa detí. Dňa 1. júna prekročilo brány Dukelských kasární viac ako tisíc štyristo návštevníkov. Približne tisícdvesto zvedavých detí z celého okresu Levíc prišlo navštíviť 13. mechanizovaný prápor, aby zažili tento deň trochu netradične.

Na najmladších návštevníkov čakalo mnoho atrakcií a pre veľký úspech z vlaňajšieho roka sa očakával zvýšený záujem v tomto roku, čo sa aj potvrdilo už v spomínanej účasti. Okrem statických ukážok rôznych zbraní a techniky, vojenskej prekážkovej dráhy, maľovania na tvár, ukážok sebaobrany a možnosti vyskúšať preskúmať objekt v pripravenom stane pomocou nočného videnia, pribudli tento rok aj dva skákacie hrady, psovodi so psami z Justičnej a Väzenskej stráže, hasičské vozidlo s celou posádkou z HaZZ z Levíc a v rámci ukážok prvej pomoci asistovali dobrovoľníčky Červeného kríža.

O tom, že sa deťom pripravený program páčil svedčil okrem úsmevu aj búrlivý potlesk, ktorým sprevádzali deti najmä našich bojovníkov pri sebaobrane a psovodov pri ukážkach poslušnosti svojich psov.

Po vyčerpávajúcej exkurzii jednotlivých stanovísk bolo pripravené aj malé občerstvenie. Účel dňa bol splnený, opäť sa podarilo vyčariť deťom na tvári úsmev a spokojnosť z veľkého zážitku.

53498_obr11 53615_obr2 53615_obr3 53618_obr3 53618_obr4 53619_obr3 53620_obr1