Futbalový turnaj „DORIN CUP 2018“ aj s podporou Vojenskej podpornej nadácie

Futbalová škola FK Gerlachov organizovala dňa 29. augusta 2018 1. ročník futbalového turnaja „DORIN CUP 2018“ pre detí v kategórii do 9 rokov (U-9) v priestoroch Futbalového klubu FK Gerlachov v okrese Bardejov na východe Slovenska. Na samotnom turnaji sa zúčastnili futbalové tímy MFK Stará Ľubovňa, TJ Družstevník Stuľany, MKS Muszyna Poprad (Poľsko) a domáci FK Gerlachov.
Jedným z organizátorov turnaja bol aj mjr. Ing. Ľuboš TRUDIČ z Generálneho štábu OS SR, ktorý sa vo svojom voľnom čase venuje rozvoju futbalu detí a mládeže v FK Gerlachov. Samotné prepojenie medzi Futbalovou školou FK Gerlachov a Vojenskou podpornou nadáciou vzniklo po založení spomínanej školy. Mjr. Ing. Ľuboš Trudič predstavil projekt rozvoja voľno-časových aktivít správcovi Vojenskej podpornej nadácie Ing. Milanovi GAJDOŠOVI a spolupráca bola dohodnutá. Samotný futbalový turnaj bol, okrem iných sponzorov, následne podporený aj zo strany Vojenskej podpornej nadácie, ktorej podporu si organizátori turnaja veľmi vážia.
Zápasy medzi jednotlivými zúčastnenými mužstvami ukázali obrovský potenciál pre futbal, ktorý je však potrebné pravidelnými tréningami rozvíjať. V tejto vekovej kategórii nie sú podstatné výsledky, ale radosť a ochota športovať. Po odohratí zápasov turnaja boli všetkým zúčastneným mužstvám za ich predvedené schopnosti odovzdané poháre, medaile a diplomy.

Autora a foto: Futbalová škola FK Gerlachov