Pomôžme desiatnikovi Jozefovi Bilohuščinovi + aktuálne informácie

Aktuálny stav účtu určeného v prospech pomoci des. Bilohuščinovi je k 03.01.2020 vo výške 6.702,- eur. Srdečne vám ďakujeme…

Keď výbuch plynu v bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici 6. decembra 2019 vyrazil vchodové dvere aj na byte desiatnika Jozef Bilohuščína, príslušník prešovského práporu ISTAR, prieskumník špecialista – výsadkár, prišiel v okamihu takmer o všetok majetok, ktorý celý svoj život zveľaďoval.

Otrasený, ale našťastie bez zranení, si však zachoval chladnú hlavu aj potom keď zistil, že mu pád schodiska v bytovke odrezal únikovú cestu. Zároveň okamžite pomohol svojej susede dostať sa z jej bytu na jeho balkón – a zachránil tiež jej štvornohého miláčika. Tu vďaka jeho rozvahe spoločne čakali na evakuáciu, ktorá sa podarila vďaka hasičom a ich výškovej technike.

Napriek statočnému životu a dobrým úmyslom nikto z nás nevie, kedy sa mu môže doslova v priebehu sekundy zmeniť podstatná časť jeho žitia – a kedy bude potrebovať pomoc ostatných. Preto by sme sa chceli touto cestou obrátiť na príslušníkov Ozbrojených síl SR o finančnú pomoc pre nášho kolegu.

          Všetkým darcom vopred veľké ĎAKUJEME!

príslušníci práporu ISTAR

Číslo účtu Vojenskej podpornej nadácie z ktorého výťažok bude určený na podporu je  SK40 7500 0000 0040 2151 8640

O stave a výsledku zbierky Vás budeme informovať.                                                   

pplk. Ing. Dušan CISÁR                                   Ing. Milan GAJDOŠ, pplk. v. z.

 veliteľ práporu ISTAR                                     Správca Vojenskej podpornej nadácie